SPUNBOND KUMAŞ

Spunbond (Tela) Nonwoven Kumaş ekonomik olması nedeniyle astar ve ambalaj malzemesi olarak Türkiye”de en çok tercih edilen kumaş türüdür. Spunbond Nonwoven kumaş, Türkiye’de ve dünyanın bir çok ülkesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. %100 polipropilen (Polypropylene) kullanılarak üretilmektedir. Nonwoven veya Tela olarakta bilinmektedir. Spunbond Tela dokunmadan ve örülmeden üretilmiş olup %100 geri dönüşümü olan bir kumaş çeşitidir.

%100 geri dönüşümlü olan bu kumaşlar 90 derece ısıya kadar dayanıklıdır. Spunbond kumaşlar hidrofobik (hydrophobic) ve hidrofilik (hydrophilic) su emici özelliği yada su geçirmezlik özelliği olarak üretilebilmektedir. Spunbond Nonwoven kumaşlar UV katkısı ilave edilerek güneş ışınlarına karşı daha çok dayanıklı olması sağlanabilmektedir. Spunbond kumaşlar anti-bakteriyel olup fiyatı konusunda da ekonomik bir kumaştır.

8 gramdan – 200 grama her renk üretilebilir. Tıbbi maskelerin renkli olması daha kaliteli veya daha koruyucu özelliği olduğunu göstermez. Ayrıca yüzeylerine logo baskı yaptırmakta mümkündür.

  • Küçükbakkalköy Mah. Defne Sk. Flora No:1/175 Ataşehir/İstanbul

Tüm Hakları Saklıdır © 2021 POL TEKSTİL